HRVATSKA u Cardiffu igra protiv Walesa, a pobjedom bi osigurala plasman na Europsko prvenstvo. Hrvatska je povela1:0 golom Vlašića iz 9. minute. Izjednačio je Bale u 45. Ozlijedio se Mateo Kovačić, a Hrvatska u zadnjem kolu protiv Slovačke neće moći računati na Lovrena i Vidu koji su dobili žute kartone.

WALES – HRVATSKA 1:1

Tijek utakmice:

70’ Lijepo je Brekalo ubacio, Perišić spustio za Vlašića, ovaj dodao za Jedvaja , a hrvatski branič je probao efektno felšem, desnemo vanjskom u suprotni kut. Nije bilo daleko

64’ Odmah je Rebić pokazao koliko može biti opasan. Dupli pas s Perišićem, Ivanov ubačaj čisti obrana u zadnji trenutak

62’ Izlazi Petković, ulazi Rebić

60’ Nezodan je Bale. Prošao je Rakitića kao da ga nema, zatim Modrića, sjurio se u kazneni prostor i pri pokušaju driblinga Lovrena izgubio je korak

57’ Dobar ubačaj Perišića, Jedvaj je došao iz drugog plana, ali je igrao rukom

55’ Umalo je Wales zabio drugi gol. Najprije je bila gužva, koju je obrana očistola, pa je Jmase slomio Lovrena i tukao, a Livaković je s dosta teškoća obranio

46’ Mateo Kovačić neće moći nastaviti, a Rakitić je u igri. Petković je odmah na početku dobio žuti nakon jednog duela u kojeg je Petković ušao preoštro nad Ampaduom. Igrač Leipiziga neće moći nastaviti utakmicu i u igru ulazi Morrell

45’ GOOOL! Wales je izjednačio u zadnjim sekundama prvog dijela. Sudac je grubo pogriješio, trebao je svirati faul na Kovačiću.Pustio je igru, Bales je primio loptu, Lovren ga nije stigao blokirati i rezultat je 1:1. Lovren je tražio faul, protestirao je i sudac Kuipres mu je pokazao žuti karton. Niti Lovren neće moći igrati u zadnjem kolu protiv Slovačke. Izostanak njega i Vide bit će veliki problem za Dalića ne pobijedi li Hrvatska večeras

45’ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

35’ Raspala se igra s obje strane, u ovom trenucima gledamo rastrzanu igru s puno grešaka

26’ Bila je to dobra akcija Kovačića koji je lijepo proigrao Petkovića, a ovome je obrana Walesa skinula loptu s noge u zadnji trenutak

22’ Wales je navalio, stišće, probudio se i svaka lopta ide na nezgodnog Moorea. Nakon kornera Walesa Petković glavom čisti

20’ Slobodnjak na 25 metra od vrata Hrvatske za Balea nakon faula Modrića. Bale gađa snažno u zid, pgađa Petkovića u glavu

19’ Hrvatska ima čak 81 posto posjeda. Nevjerojatna dominacija u kontroli lopte

13’ Vida je požutio i neće igrati protiv Slovačke u zadnjem kolu

9’ GOOOOOL! NIKOLA VLAŠIĆ ZABIJA! Sjajan gol s 16 metara. Brekalo je napravio pola posla, ušao je u 16 metara, dodao je Petkoviću, a ovaj je odmah proslijedio do Vlašića koji precizno pogađa. S ovim rezultatom je Hrvatska na Euru

7’ Mogao je Kuipres svirati penal za Wales. Nervozni Lovren je bez ikakve potrebe tijelom uletio u protivnika. Hrvatska je ovdje dobro prošla

6’ Brekalo je probao iz daljine, ali neprecizno je to bilo

4’ Nema šansi za sada, ali je Hrvatska odmah na početku pokazala kako stvari stoje i koja je reprezentacija bolja. Posjed je na strani Hrvatske i samo se čeka neka rupa u obrani Walesa

1’ Počela je utakmica u Cardiffu

Dalićevoj momčadi iz ove i utakmice protiv Slovačke na Rujevici u studenom trebaju još dva boda za odlazak na Euro, ali sve može biti riješeno već večeras, iako će i protiv Slovačke biti potrebno igrati što ozbiljnije kako bi se izborio status nositelja u kvalifikacijama.

SASTAVI:

Wales (4-2-3-1)

Hennessey – Davies, Rodon, Lockyer, Roberts – Allen, Ampadu – Bale, J. Williams, James – Moore

Hrvatska  (4-2-3-1)

Livaković – Barišić, Vida, Lovren, Jedvaj – Modrić, Kovačić – Perišić, Vlašić, Brekalo – Petković

Stigli su sastavi. Dalić je iznenadio jer će od prve minute krenuti i Vlašić i Brekalo i Vlašić. U odnosu na utakmicu s Mađarskom neće početi Brozović, koji ima kartone te Rebić i Rakitić.

18:00 Potvrđeno je da će Wales igrati bez ozlijeđenog Aarona Ramseyja. Giggs ga je do zadnjeg trenutka čekao, ali veznjak Juventusa ipak ne može. Hrvatskoj bi to trebalo znatno olakšati posao.

17:30 Ružne scene na ulicama Cardiffa uoči večerašnjeg dvoboja Walesa i Hrvatske u sklopu 8. kola borbe za Euro 2020.

Mladi Velšani provocirali su hrvatske navijače želeći izazvati nerede, ali se oni nisu dali isprovocirati. Očekuje se da će Hrvatsku večeras bodriti oko 1600 navijača u ključnoj utakmici kvalifikacija.

Hrvatska je u Cardiff stigla znatno oslabljena neigranjem Marcela Brozovića koji je protiv Mađara dobio drugi žuti karton. Dalić će u momčad najvjerojatnije umjesto njega staviti Matea Kovačića, a očekuje se i da će Rakitić preseliti na klupu, a priliku od prve minute dobiti Nikola Vlašić. Ante Rebić je navodno dosta potrošen i umoran pa bi umjesto njega trebao zaigrati Josip Brekalo.

“Nema potrebe da srljamo. Nemamo pritisak s te strane. Ne znamo se braniti i igrati bunker. Ne mogu od tako kvalitetnih igrača tražiti da se brane i igraju na bod. Došli smo po Euro. Morat ćemo biti strpljivi i pametni. Obrana će biti jako važna sutra. Ako to uspijemo, imat ćemo šansu prema naprijed. Ne možemo očekivati da ćemo doći na njihov stadion i razbiti ih. Oni su bili opasniji od domaćina Slovačke prije nekoliko dana i morat ćemo biti oprezni u obrani”, rekao je Dalić uoči utakmice.

Wales je u zadnjoj utakmici remizirao sa Slovacima i eventualnom pobjedom protiv Hrvatske napravio bi veliki korak prema Europskom prvenstvu jer ima utakmicu manje od drugoplasiranih Slovaka. Osim toga, Velšani nisu kod kuće izgubili utakmicu kvalifikacija za Euro skoro deset godina, a u zadnja dva kola imaju nešto lakši raspored; u gostima kod Azerbajdžana te kod kuće protiv Mađarske.

Izvor: / index.hr