LIVERPOOL i Wolverhampton igraju posljednju utakmicu 24. kola engleske Premier lige.

Prvak Europe i lider engleskog prvenstva nije primio pogodak u posljednjih šest utakmica (pet premierligaških i jedna FA kup utakmica), ali Wolvesi su uvijek neugodan protivnik, pogotovo protiv najboljih šest ekipa u prvenstvu protiv kojih imaju odličan učinak.

U prvoj utakmici ove sezone ekipa Nuna Espirita Santa poražena je na Anfieldu s minimalnih 1:0 u dvoboju u kojem su bili posve ravnopravan suparnik. I ključnu je ulogu u tom nadmetanju imao VAR koji je presudio kod jedinog pogotka na susretu, a ujedno je odnio potencijalno izjednačenje zbog doslovno milimetarskog zaleđa igrača Wolverhamptona.

Jurgen Klopp je stoga pripremio najjaču momčad u večerašnjem ogledu ne bi li Liverpool nastavio nevjerojatan ovosezonski niz.

Klub s Anfielda i dalje je neporažen, ima 21 pobjedu i jedan remi. Jedino im je Manchester United na Old Traffordu uzeo bodove, a jedna od utakmica gdje je pobjeda Liverpoola bila najugroženija jest baš domaći dvoboj protiv večerašnjeg suparnika s kraja prošle godine. Bilo je samo 1:0, a strijelac Sadio Mane.

Dejan Lovren još nije u potpunosti zaliječio ozljedu, pa se nije našao ni u zapisniku.

Uživo utakmicu pratite na Index Sportu.

WOLVERHAMPTON – LIVERPOOL 1:2 (Jimenez 51’ – Henderson 8’, Firmino 84’)

Tijek utakmice:

84’ GOOOOOOOOOOL! Iskupio se Roberto Firmino i Liverpool ponovno doveo u vodstvo! Večeras raspoloženi Henderson pronašao je Brazilca, proigrao ga kratkim dodavanjem, a ovaj rutinski poentirao za 2:1.

82’ Nevjerojatan promašaj Firmina! Ovo je morao pogoditi Brazilac koji je izbio sam pred Rui Patricija, ali portugalski čuvar mreže mu je obranio taj udarac.

70’ Osjeti i Klopp da nije sve u redu s njegovom ekipom. Oxlade-Chamerlain je napustio igru, a na travnjaku je Fabinho.

68’ Nova šansa Wolvesa! Opet tandem Traore-Jimenez. Sjajni tamnoputi krilni napadač proigrao je Meksikanca loptom koja je izbacila cijelu obranu Liverpooka, ali Jimenez nije uspio poentirati. Bio je u dosta teškoj situaciji, kut je bio premalen i Alisson je obranio njegov udarac. Liverpoolu visi pogodak u zraku.

65’ Panika u redovima Liverpoola! Adama Traore sada je imao veliku šansu za pogodak, pucao je silovito, ali je Alisson obranio njegov pokušaj. Wolvesi stišću, sve su bliže novom pogotku i velikom preokretu.

56’ Rasplamsalo se na Molineuxu! Wolvesi napadaju i stvaraju šanse. Imali su ponovno slobodnjak, ovoga puta s desne strane. Ubacio je Joao Moutinho, boksao Alisson, a onda je Pedro Neto natrčao na odbijanac i poslao loptu daleko iznad gola. Žuti karton u međuvremenu je dobio Andy Robertson.

51’ GOOOOOOOOOOOL! Raul Jimenez postiže pogodak za izjednačenje na Molineuxu! Neves je proigrao Jimeneza, ovaj se prošetao sredinom terena i proigrao na boku Traorea koji mu vraća loptu ubačajem, a sjajni Meksikanac glavom zakucava loptu u mrežu pokraj nemoćnog Alissona. Imamo spektakl u nastavku!

46’ Krenulo je drugo poluvrijeme! I odmah na samom početku Mo Salah je bio u šansi za gol, ali Rui Patricio je njegov snažni udarac obranio i odbio u korner.

45+2’ Kraj prvog poluvremena! Liverpool zasluženo vodi 1:0, ali i Wolvesi su imali svoje šanse. Loša vijest za Kloppa je ozljeda Manea koji je morao napustiti travnjak nakon pola sata igre.

45’ Dvije minute sudačke nadoknade će se igrati na Molineuxu.

33’ Loše vijest za Liverpool! Ozlijedio se Sadio Mane i napustio igru. Senegalac je osjetio bol u mišiću i zatražio izmjenu. Takumi Minamino ušao je u igru. Ovo mu je debitantski nastup za Liverpool i ujedno je postao prvi Japanac koji je zaigrao za Redse u Premier ligi.

26’ Kratki prekid susreta kako bi se ukazala pomoć Rubenu Nevesu.

18’ Mohamed Salah se našao u dobroj šansi, bio je sam pred vratarom Wolvesa, ali je u posljednji trenutak obrana uspjela blokirati njegov udarac i propala je akcija Redsa za udvostručenje vodstva.

11’ Kakav promašaj Wolvesa! Matt Doherty dočekao je jedan ubačaj s lijeve strane, bio sam pred Alissonom, ali je njegov udarac glavom bio neprecizan i loptu je poslao pokraj gola. Uzbudljiv početak susreta na Molineuxu!

8’ GOOOOOL! Liverpool je poveo u ranoj fazi utakmice, strijelac je Jordan Henderson! Klasična Liverpoolova akcija ove sezone, Alexander-Arnold je ubacio iz kuta, a Henderson bio najviši u skoku i pogodio za rano vodstvo lidera Premiershipa. Kapetanu Liverpoola bio je ovo prvi gol glavom ikada u Premier ligi ili nekom europskom natjecanju.

4’ Opasno pred Alissonovim vratima! Wolverhampton je dobio slobodnjak na lijevoj strani, ubacio je Joao Moutinho vrlo precizno i opasno, lopta je šetala u petercu gostiju, ali nitko nije postavio nogu i skrenuo je u mrežu brazilskog čuvara mreže.

4’ Liverpool od početka uspostavio dominaciju na terenu. Henderson i Alexander-Arnold prebacuju loptu s jedne na drugu stranu tražeći pukotinu u obrani Wolvesa.

1’ Počela je utakmica na Molineuxu. Glavni sudac utakmice je Michael Oliver.

Početni sastavi:

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO WOLVESI – LIVERPOOL 1:2 Firmino promašio zicer, pa vratio Redsima vodstvo / (index.hr).