ČETVRTU utakmicu 20. kola HNL-a od 15 sati igraju posljednji Varaždin i drugoplasirani Hajduk.

Ranije je Inter svladao Istru 2:0. Potom je Lokomotiva bila bolja od Rijeke 2:1, a vodeći Dinamo slavio u Koprivnici protiv Slaven Belupa 2:0. Od 17:30 sati igraju Gorica i Osijek.

Igor Tudor debitira u svom drugom mandatu na klupi Hajduka, koji će se u proljetnom dijelu sezone s Rijekom i Osijekom boriti za drugo mjesto, koje na ljeto vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Hajduk bi pobjedom pobjegao Rijeci četiri boda, a Varaždin bodom ili sa sva tri preskočio Istru u borbi za opstanak.

VARAŽDIN – HAJDUK 0:3

Tijek susreta:

93’ GOOOOL! 0:3 Eduok zabija iz penala.

90’ PENAL ZA HAJDUK NAKON VAR-a. To je već treći penal za Hajduk na utakmici i treći dosuđen nakon pregleda VAR-a. Jakoliš je pao u 16 metara, a srušio ga je igrač Varaždina.

80’ Najmanje deset minuta do kraja utakmice. Bijeli su blizu gostujuće pobjede, prve nakon šest mjeseci.

72’ GOOOOOL! Mijo Caktaš iz penala za 0:2, ovoga puta nije promašio penal kao u prvom dijelu.

71’ Nakon ubačaja Jradija iz kornera Stolnik je igrao rukom, igra se nastavila, ali ubrzo je prekinuta. Pejin je išao gledati VAR i nakon pregleda pokazao na penal. Sve je bilo čisto.

67’ U drugom dijelu je puno manje prilika na obje strane, uglavnom je lopta kod Hajduka.

54’ GREDA! Tahiraj je lijepo pucao, ali lopta pogađa gredu. Varaždin ima dosta sreće.

51’ Bijeli su nastavili u istom ritmu, drže posjed i pokušavaju doći do gola. Varaždin se brani…

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

45’ Najveća prilika Varaždina.  Drožđek je pucao iz slobodnog udarca, ali malo pored gola. Ovo je bilo jako blizu.

42’ GOOOOL! Hajduk vodi 0:1. Zabio je Jradi. Napadač Bijelih izveo je kratak korner s Tahirajem i prevario obranu Varaždina i sjajno s desetak metara zakucao u mrežu.

39’ Varaždin pokušava iznenaditi s brzim izlascima prema naprijed, ali obrana Hajduka dobro stoji s trojicom u zadnjoj liniji.

31’ VAR PONIŠTIO GOL HAJDUKA! Eduok je ipak bio u zaleđu na početku akcije. Suci u VAR sobi su pogledali i javili Pejinu koji poništava gol.

29’ GOOOL! Hajduk vodi 0:1. Zabio je Eduok s pet metara na asistenciju Jaira.

27’ Odmah u sljedećoj akciji parada Nevistića, skinuo je čisti gol Caktašu koji je pucao s 18 metara.

26’ Prva prilika Varaždina. Benko je pucao glavom, ali točno u ruke Posavca.

22’ Bijele nije zaustavio promašen penal. Hajduk nastavlja s napadačkom igrom i posjedom lopte.

16’ PROMAŠEN PENAL HAJDUKA! Nakon pregleda VAR-a Pejin je pokazao na penal. U akciji iz 13. minute Eduokov udarac zaustavio je rukom igrač Varaždina. Tudor je tražio da se pogleda VAR, nakon pregleda sve je bilo čisto, Caktaš je uzeo loptu, ali i promašio penal. Ovo je prvi put u povijesti HNL-a da se koristi VAR tehnologija.

13’ Kakva prilika Hajduka. Caktaš puca s 20 metara, brani golman Varaždina, a lopta se odbija do Eduoka koji pogađa stativu.

9’ Varaždin je prvi put izašao na Hajdukovu polovicu, drži visok presing, ali Bijeli se dobro drže.

5’ Hajduk je odmah krenuo napadački.

1’ Počela je utakmica.

SASTAVI:

VARAŽDIN: Nevistić – Špičić, De. Glavina, Stolnik, Novoselec – Đurasek, Do. Glavina, Roca – Drožđek, Posavec, Benko

HAJDUK: Posavec – Radić, Vučur, Ismajli – Jakoliš, Hamza, Jradi, Juranović – Jairo, Caktaš, Eduok

Hajduk je posljednje četiri utakmice dobio protiv Varaždina te nije primio ni jedan gol. Međutim, pred Splićanima je teža zadaća nego što se to u startu misli. Hajduk od 27. srpnja 2019. ne zna za prvenstvenu pobjedu u gostima. Zanimljivo, baš je tu posljednju pobjedu ostvario u Varaždinu 3:0, a od tada do danas u osam utakmica na strani nije uspio osvojiti tri boda, uz pet remija i tri poraza.

S druge strane, Luka Bonačić, bivši igrač i trener Hajduka te veliki hajdukovac, ima također velikih problema uoči današnjeg dvoboja. Varaždin za pobjedu u HNL-u ne zna više od tri mjeseca, a posljednji je put pobijedio Istru 1:0 pred svojim navijačima 19. listopada prošle godine.

Nakon toga je uslijedio niz od sedam susreta bez pobjede, uz pet poraza i dva remija.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – VARAŽDIN – HAJDUK 0:3 Prva pobjeda Hajduka u gostima nakon šest mjeseci / (index.hr).