Više od 3.000 osoba demonstriralo je danas u gradu Hanau na zapadu Njemačke, protiv mržnje i rasizma, saopćila je policija.
Okupljeni su nosili transparente s natpisima “Zar ljudi moraju da budu ubijeni da biste bili bijesni” i “Ljudska prava umjesto desničara”, javlja DPA.
Demonstranti su se prvo okupili na Trgu Slobode u centru grada odakle su krenuli na dvije lokacije na kojima je njemački državljanin 19. februara uveče ubio devet osoba stranog porijekla.
Napadač je ubio i majku prije nego je izvršio samoubistvo. Policija je saopćila da je napadač bio ubijeđeni rasista i da je bio mentalno poremećen.
Političar Zelenih položio je danas vijenac za žrtve napada u gradu Hanau.
On je rekao da je u ovakvom trenutku teško naći riječi i izrazio nadu da će ova godina ući u historiji kada je Njemačka odlučila da se ozbiljno pozabavi desničarskim radikalizmom.
window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '163825320843594', cookie : true, xfbml : true, version : 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };
(function(d, s, id){
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) {return;}
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = "http://connect.facebook.net/hr_HR/sdk.js";
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
Više saznajte na izvornom linku: Avaz.ba – Više od 3.000 osoba u njemačkom Hanau protestiralo protiv desničara, mržnje i rasizma / (avaz.ba).
– Ovo je čitanje RSS vijesti.