Nakon prvaka Bosne i Hercegovine FK Sarajevo, koji je u utorak igrao protiv Seltika u prvom pretkolu Lige prvaka, danas su učešće u Evropskoj ligi uzeli i ostali naši predstavnici.

Nogometaši Zrinjskog na gostovanju u Makedoniji demolirali su ekipu Akademije Pandev 0:3 i praktično riješili pitanje prolaska dalje.

“Plemići” iz Mostara do vodstva su došli već u 12. minuti, Advan Kadušić centrirao je s desne strane, a Irfan Hadžić sjajnim golom glavom pogađa za 0:1.

Već u 28. minuti Zrinjski je imao dva gola prednosti, Staniša Mandić izašao je jedan na jedan s golmanom Akademije i rutinski pogodio za 0:2.

Na početku drugog poluvremena Miljan Govedarica praktično je riješio pitanje prolaska dalje.

Radnik je u Bijeljini dočekao ekipu Spartaka iz Trnave, koja je već nekoliko puta gostovala u BiH i igrala protiv naših timova. Spartak je ranije u okviru EL igrao protiv Sarajeva, Olimpika, a prošle godine u kvalifikacijama za Ligu prvaka protiv Zrinjskog.

Bijeljinci su zabilježili veliku pobjedu i iznenadili goste iz Slovačke, koji su u susret ušli kao favoriti.

Gosti su bolje počeli utakmicu i stvarali pritisak prema golu Radnika, ipak domaćin dolazi prvi do pogotka.

Nedim Mekić primio je loptu na nekih 16 metara i sjajnim udarcem pogodio mrežu gostiju.

Na samom startu drugog poluvremena Radnik je došao do drugog pogotka, nakon duge akcije, iskusni Velibor Đurić pogodio je dalji ugao golmana Spartaka.

Izvor vijesti: Avaz.ba / azra.ba