Na današnjoj sjednici, održanoj danas u Bihaću, Vlada Unsko sanskog kantona donijela je odluku o imenovanju Amela Alagića na radno mjesto direktora Kantonalnog zavoda za prostorno uređenje i planiranje. Alagić, koji je ranije bio na čelu JKP “Komrad Bihać”, ali i rukovodilac u JU Direkcija Regionalnih cesta USK, donosi sa sobom bogato iskustvo. Osim navedenih pozicija, bio je i gradski vijećnik u Bihaću, što mu omogućuje uvid u lokalne potrebe i izazove. Očekuje se da će njegovo iskustvo i rezultati koje je postigao u prethodnim ulogama pozitivno utjecati na rad Zavoda i doprinijeti razvoju Unsko-sanskog kantona.
Na sjednici je također utvrđen Prijedlog Zakona o izmjenama Zakona o prijavljivanju i postupku provjere podataka o imovini nosioca javnih funkcija, reagirajući na zajednički podnesak Delegacije Evropske Unije, Ambasade SAD-a i Misije OSCE-a, koji ukazuje na potrebu za ispravljanjem nedostataka u postojećem zakonu. Vlada je usvojila Program utroška dijela sredstava za kapitalne grantove, s ukupnim iznosom od 316.500 KM, koji će biti raspodijeljen projektima iz oblasti upravljanja vodama. Također, donesen je Pravilnik o postupcima provođenja Programa poticaja razvoja male privrede, kako bi se osiguralo jednake mogućnosti za sve korisnike. Uz to, Vlada je dodijelila 15.000 KM za podršku radu centra za razvoj inkluzivnih praksi u Cazinu, čime se potvrđuje opredijeljenost za inkluzivne politike i razvoj lokalnih zajednica.
Helikopter sletio na Garavice: Predsjednik Vlade RS stigao u Bihać
2
Veliki plan za zapad BiH: Brza cesta od Bihaća do Livna
3
Nova pjesma Ibre Selmanovića podsjetila Bišćane na čovjeka koji je obilježio generacije: Legende ne smiju pasti u zaborav
Učiteljica ostala potpuno šokirana temom zadaćnice koju je Kristijan odabrao, morate to vidjeti
2
Oženjen muškarac je ostavio svoju trudnu ljubavnicu. Poslije 9 mjeseci je dobio razglednicu i onesvijestio se kada je pročitao šta piše!
3
Pogledajte kako je bivši igrač Jedinstva zaprosio Bišćanku u Njemačkoj (FOTO + VIDEO)












