Gradonačelnik Bihaća Elvedin Sedić jutros je zajedno s više od 340 učesnika krenuo na 22. biciklistički maraton “Bihać – Srebrenica”, kojim se odaje počast žrtvama genocida počinjenog u Srebrenici u julu 1995. godine.
Neposredno nakon polaska iz Bihaća, Sedić se oglasio na društvenim mrežama, podijelivši ličnu poruku o značaju ovog memorijalnog puta.
Ružnić: „Kartica služi da budemo dobri domaćini“ – Dizdarić: „Imam listing, vidio sam gdje se trošilo“
2
Ustavni sud Federacije BiH poništio imenovanje nove Vlade Unsko-sanskog kantona, Ružnić se vraća na mjesto premijera
3
Premijer Dizdarić krenuo od sebe: Ukida karticu sa 15.000 KM i privilegije, dok stižu četiri auta od 362.600 KM koja je kupila prethodna Vlada
“Značaj puta u Srebrenicu se može u potpunosti razumjeti tek onda kada ga doživite. Posebno su emotivni posljednji kilometri do Potočara, a do njih nam predstoji dug put. Nek’ nas čuva dragi Bog!”, poručio je Sedić.
Ovogodišnji biciklistički maraton okupio je više od 340 biciklista koji će tokom nekoliko dana preći oko 500 kilometara do Memorijalnog centra Potočari, gdje će 11. jula prisustvovati obilježavanju godišnjice genocida u Srebrenici.
Maraton Bihać – Srebrenica već više od dvije decenije predstavlja jedan od najprepoznatljivijih memorijalnih događaja u Bosni i Hercegovini, okupljajući učesnike iz zemlje i inostranstva koji na simboličan način odaju počast žrtvama i čuvaju kulturu sjećanja.













