Kako portal “Biscani.net” saznaje, večeras su sa Gradskog trga u Bihaću Albin Smajlović i Adil Ćenanović započeli svoje pješačenje ka Srebrenici, s ciljem da odaju počast žrtvama genocida koji se dogodio u julu 1995. godine. Njihovo putovanje, dugo više od 300 kilometara.
Njihov dolazak u Memorijalni centar Potočari planiran je 11. jula, na Dan sjećanja na genocid u Srebrenici, koji se u Bosni i Hercegovini obilježava kao Dan žalosti. Tog dana, svake godine, hiljade ljudi iz BiH i cijelog svijeta okupljaju se u Potočarima kako bi prisustvovali kolektivnoj dženazi i odali počast novopronađenim i identificiranim žrtvama genocida.
🔥 Najčitanije zadnjih 7 dana
1
Džaferović nakon ubistva Mahmutovića pobjegao u Bihać, kasno sinoć uhapšen
2
Nakon podrške Zmajevima u Zagrebu: Bihać u srijedu organizuje gledanje utakmice Hrvatska – Engleska
3
Bivšem ministru Murisu Halkiću izrečena godina zatvora
🔥
Možda vas zanima i ovo
196
prije 352 dana












