Pjevač Alen Islamović našao se na udaru bh. javnosti budući da je nastupao 11. jula ove godine, na Dan obilježavanja genocida u Srebrenici.

Koncert je održao na Trgu srpskih ratnika u Kraljevu, na Dan kolektivnog sjećanja na genocid u Srebrenici.

Dan nakon spornog koncerta obratio se javnosti uputivši izvinjenje zbog samog nastupa, a sada se detaljnije oglasio o svemu.

Kaže kako nije imao želju da povrijedi ničija osjećanja, te da često nastupa na razne datume.

“Ti datumi su uvijek – kako ih ko tumači. Ja uvijek kažem iskreno da muzika kao muzika, pjesma kao pjesma samo spaja ljude – ne razdvaja ljude.

Nekad sam nažalost prinuđen da pjevam na datume smrti svoje rođene majke i oca, tako da gledam na to na sasvim neki drugačiji, normalan način. To je za mene normalno, ako mi se desi posao – onda sam obavezan da to napravim”, rekao je Islamović.

(Vijesti.ba)

2.146
prije 1 sat