Pucnjava je, kako se navodi, počela u jednom restoranu, nakon čega je osumnjičeni pobjegao automobilom.
Naoružani muškarac otvorio je vatru na jugu Turske i ubio pet osoba, dok je osam ljudi ranjeno, javljaju lokalni mediji, prenosi BBC.
Incident se dogodio u okrugu Tarsus, u provinciji Mersin, a prema navodima lista Hurijet, napadač je prije krvavog pohoda ubio i svoju bivšu suprugu.
🇹🇷 In Turkey, a man opened fire on restaurant visitors. Four people were killed, eight were injured.
Today, a 37-year-old man drove up to a restaurant in the city of Mersin in the south of Turkey and opened fire, writes the local publication Mersin Haber. As a result of the… pic.twitter.com/ZZsE9m9ffK
— RusWar (@ruswar) May 18, 2026
Pucnjava je, kako se navodi, počela u jednom restoranu, nakon čega je osumnjičeni pobjegao automobilom. Policija je pokrenula opsežnu operaciju uz podršku helikoptera u potrazi za naoružanim napadačem.
Turski mediji navode da su u restoranu ubijene dvije osobe, za koje se vjeruje da su vlasnik objekta i jedan zaposlenik.
Napadač je potom nastavio kretanje i vatru otvorio i na drugim lokacijama, pri čemu su ubijeni pastir koji je čuvao ovce u blizini i vozač kamiona.
Identitet osumnjičenog i motivi napada za sada nisu poznati.
(avaz.ba)












