Velika količina padavina uslovila je brojne probleme sa poplavama i klizištima u Unsko-sanskom kantonu. Kada je u pitanju Bihać, trenutno najozbiljnija situacija je u naseljima Kulen Vakuf i Orašac
“Vodostaj rijeke Une je u konstantnom porastu, a već je poplavljeno više od desetak kuća. Nažalost, od sinoć velike probleme stvaraju i bujične vode, koje su nanijele prilično veliku štetu u nekoliko ulica. Vreće sa pijeskom već su osigurane, dok ćemo pitku vodu privremeno konzumirati iz cisterne, koja će biti na raspolaganju našim mještanima. Ono što nas najviše zabrinjava je stalni rast vodostaja, kao i najavljene nove padavine”, riječi su predsjednika Savjeta mjesne zajednice Kulen Vakuf Nermina Dedića, koji se direktno javio u program Radio – Bihaća.
DANAS OBJAVLJEN REGISTAR: Ovo je TOP 100 osnovnih neto plata u javnom sektoru USK
2
“ZAVIRILI” SMO U ZZO USK: Od 1.679 do 5.262 KM, pogledajte kolike su osnovne plate zaposlenih u Zavodu zdravstvenog osiguranja USK
3
TOP 67 plata u Službi za zapošljavanje USK: Direktor Nedžad Zukanović prima 4.717 KM, rukovodioci preko 3.300 KM
Zahvala i Edinu Demiroviću, šefu Željezničke stanice u Kulen Vakufu koji nam je ustupio fotografije i određeni video materijal. (radiobihac.com)




















