foto:Ilustracija

Policijski službenici i pripadnici HGSS-a uz pomoć plovila i bespilotnih letjelica intenzivno tragaju za nestalim osobama.

Na području Hrvatske Kostajnice u mjestu Rosulje, policijski su službenici tokom nadzora državne granice u 4.45 sati začuli poziv u pomoć nepoznate osobe iz rijeke Une.

Na mjesto događaja upućene su policijske ophodnje te su pozvane i druge žurne službe. Dosad je pronađena jedna živa muška osoba te jedno beživotno tijelo nepoznate muške osobe.

Utvrđeno je da je došlo do prevrtanja čamca u kojem se nalazilo više osoba. Policijski službenici i pripadnici HGSS-a uz pomoć plovila i bespilotnih letjelica intenzivno tragaju za nestalim osobama.

Pronađen je i državljanin Bosne i Hercegovine koji se dovodi u vezu s počinjenjem kaznenog djela krijumčarenja migranata i također je pod nadzorom policije, javlja PU sisačko-moslovačka.

(SB)