Nogometaši Novog Travnika slavili su s 5:2 protiv Jedinstva u 21. kolu Prve lige Federacije BiH. U derbiju donjeg dijela tabele Novotravničani su u jednoj sjajnoj utakmici uspjeli da savladaju goste iz Bihaća i da ostanu u igri za opstanak.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je 3:0. Muhić je u 27. nakon kornera glavom loptu pospremio u mrežu gostiju za 1:0. Samo pet minuta kasnije Tabaković zabija za 2:0, da bi Gavrić potom postigao gol za 3:0 u finišu prvog dijela. U nastavku je Gavrić postigao još dva gola za domaće, a utješne goste za Bišćane postigli su Abdihodžić u 63. i Hodžić u 68. s penala.

Gavrić s današnja tri gola na kontu ima 16 golova i ubjedljivo je prvi strijelac lige. Novi Travnik – Jedinstvo 5:2 (Muhić 27, Tabaković 32, Gavrić 45, 59, 56 – penal/ Abdihodžić 63, Hodžić 68 – penal)

Novi Travnik: Kovač, Hafizović, Jurčević, Jusić, Muhić, Grebenar, Vujica, Rezdeušek, Gavrić, Mamuša, Tabaković.

Jedinstvo: Abdihodžić, Ivković, Šiljeg, Sinanović, Burnić, Topić, Milenković, Abdihodžić Jasmin, Hodžić, Marković, Bordon.