Općinski sud Sarajevo (OSS) potvrdio je optužnicu Kantonalnog tužilaštva koja tužioca Idriza Begića tereti za primanje nagrade ili drugog oblika koristi za trgovinu uticajem.
Begić se, prema navodima optužnice, tereti da je od oktobra do decembra 2016. godine kao tužilac Kantonalnog tužilaštva u Bihaću od optuženog za šumsku krađu, nakon što ga ja uvjerio da mu prijeti kazna zatvora, zahtijevao i primio novac u iznosu od 3.000 eura.
Bišćanka Elhana osvojila društvene mreže: Njene snimke dijele Toni Cetinski, Marija Šerifović i brojni mediji
2
IZGLASANA NOVA VLADA USK: Ibrahim Dizdarić novi premijer
3
Ko je Ibrahim Dizdarić, kandidat za novog premijera USK: Ratni policajac koji je učestvovao u hapšenju Fikreta Abdića
To je, stoji u optužnici, uradio kako bi korištenjem svog službenog položaja posredovao kod sudije Općinskog suda u Cazinu da se optuženom izrekne uvjetna osuda.
Istovremeno, obećao je da će kod tužilaca izdejstvovati da na takvu presudu ne bude uložena žalba.
Na taj način, prema navodima Tužilaštva, Begić je pribavio sebi protupravnu imovinsku korist u iznosu od 3.000 eura.
Sarajevsko Kantonalno tužilaštvo je nakon podizanja, optužnicu na potvrđivanje uputilo bihaćkom Općinskom sudu.
Nakon toga, Sud u Bihaću je predmet, radi odluke o stvarnoj nadležnosti, proslijedio Vrhovnom sudu Federacije BiH, koji je za postupak delegirao sarajevski Općinski sud.











