U Bihaću je u toku realizacija projekta izgradnje gradskog bazena, sportskog i rekreativnog objekta koji bi, prema planovima, trebao unaprijediti sportsku infrastrukturu i stvoriti nove mogućnosti za rekreaciju i razvoj plivačkih sportova u gradu.
Za realizaciju projekta osigurana su sredstva sa više nivoa vlasti. Vlada Unsko-sanskog kantona je 2023. godine za ovu namjenu izdvojila 1.000.000 KM, dok je Vlada Federacije Bosne i Hercegovine 2024. godine osigurala dodatnih 2.500.000 KM. U realizaciji projekta učestvuje i Grad Bihać, koji je također uključen u finansiranje i implementaciju izgradnje bazena.
Grad Bihać je 1. septembra 2025. godine potpisao ugovor sa izvođačem radova, čime su zvanično započele aktivnosti na izgradnji bazena.
Izgradnja gradskog bazena planirana je kao projekat koji bi trebao omogućiti građanima kvalitetne uslove za sport i rekreaciju, ali i doprinijeti razvoju plivačkih i vodenih sportova, organizaciji sportskih događaja te jačanju sportske i turističke ponude grada.
Prema dostupnim informacijama, projekat se realizuje kroz saradnju federalnog, kantonalnog i lokalnog nivoa vlasti, a očekuje se da bi novi objekat mogao predstavljati značajan sadržaj za građane Bihaća i okolnog područja.
Gradski bazen je jedan od infrastrukturnih projekata o kojem se u Bihaću govori već duži niz godina, a njegova realizacija predstavlja važan korak u unapređenju sportske infrastrukture u gradu na Uni.
Kako navodi portal Biscani.net, riječ je o projektu koji se realizuje uz zajedničko učešće i podršku svih nivoa vlasti.



















