KK Cedevita je večerašnjom pobjedom u osmini finala Kupa Krešimir Ćosić nad KK Jazine Arbanasi osigurala plasman u četvrtfinale.

U osmini finala Cedevita je u Domu sportova svladala Jazine Arbanasi uvjerljivim rezultatom 118:79. Bila je to utakmica u kojoj su Jazine prema žrijebu trebali biti domaćini, no Zadrani su na kraju domaćinstvo prepustili Cedeviti, a pobjeda Zagrepčana nijednom nije došla u pitanje.

Cedevita vodila 32:16, na poluvremenu je bilo 58:28, a u posljednjih 10 minuta ušlo se sa 84:50.

U dresu Cedevite Nik Slavica upisao je 28 poena (šut iz igre 14/17), sedam skokova i tri asistencije, bh. reprezentativac Džanan Musa ubilježio je 26 poena (šut iz igre 11/16), šet skokova i šest asistencija, Kevin Murphy utakmicu je završio s 12 poena (šut iz igre 4/7) i tri asistencije, a Demetris Nichols s 11 poena (šut iz igre 4/5) i dvije asistencije.

Za Jazine su Anželo Ivanov (2 asistencije) i Giovonne De Woods (3 skoka i 3 asistencije) ubacili po 16 poena, Marin Zrnić je upisao 13 poena, dva skoka i pet asistencija, a Mirza Sarajlija 11 poena.