Program obilježavanja Dana grada Bihaća, započeo je otvorenjem izložbe “Metamorfoze” autora Halide i Seada Emrića u Kulturnom centru u Bihaću. Bračni par Emrić iza sebe ima više od stotinu samostalnih izložbi diljem svijeta, a njihova djela uvijek nose snažnu poruku ljubavi i patriotizma dok izložba “Metamorfoze” simbolizira iskonsku čovjekovu promjenu, drugačiji način izražavanja i gledanja. Riječ je o izložbi umjetničke keramike, ručno rađenih djela koja imaju i umjetničku i upotrebnu vrijednost, a koja je otvorena za sve posjetitelje do 9. marta 2025. godine.
„Pravilo je da umjetnici svakih šest mjeseci ili godinu dana izađu s novim umjetničkim opusom. Zbog toga sam zaista zadovoljan činjenicom da sam uspio skladati ovaj ciklus i s velikim zadovoljstvom ga predstavljam u Danima grada Bihaća, ovdje u dolini Japoda, Bihaću za rođendan“, istaknuo je Sead Emrić, autor izložbe.
Istovremeno, bihaćki vijećnici su u prvom dijelu današnje sjednice usvojili Odluku o priznanjima i nagradama. Prema ovoj odluci, na Svečanoj sjednici Gradskog vijeća koja će biti održana 26. februara, počasnim građaninom bit će proglašen Rade Šerbedžija, filmski i pozorišni glumac i ekološki aktivista. Povelja “26. februar” bit će uručena Igoru NIkoliću, Bišćaninu s hollywoodskom adresom, inače dobitniku američke televizijske nagrade “Emmy”. Osim toga bit će dodijeljene zahvalnice zaslužnim građanima Bihaća i nagrade „Japodski konjanik“.