Dok se i dalje prepričavaju utisci sa spektakularnog koncerta Dine Merlina na sarajevskom Koševu, među brojnim reakcijama pažnju privlači i objava bihaćkog muzičara Igora Pečenkovića, koji je posebne riječi hvale uputio svom sugrađaninu Adnanu Busuladžiću, dugogodišnjem članu Merlinovog benda.

Pečenković je u svojoj objavi istakao kako nije bio na koncertu, niti se smatra velikim fanom Dine Merlina kao ličnosti, ali je bez zadrške priznao da je riječ o produkcijskom i muzičkom spektaklu svjetskog nivoa.

„Budimo realni: ono što je produkcijski i muzički izvučeno jeste čist svjetski nivo i daleko ispred svega u regiji. Zvuk, rasvjeta, scenski nastup vrhunski“, napisao je Pečenković, osvrnuvši se i na trenutak odavanja počasti Halidu Bešliću koji je, prema njegovim riječima, bio potez „prave veličine“.

Ipak, ono što je njemu lično obilježilo ovu noć nije bila produkcija, već nastup Bišćanina Adnana Busuladžića.

„Najveći naklon i ponos idu za najstarijeg člana benda na toj gigantskoj sceni, našeg sugrađanina i mađioničara na saksofonu, Adnana Busuladžića. Čovjek sa kojim sam imao čast i privilegiju dijeliti binu jednostavno je izdominirao. Pred desetinama hiljada ljudi Ado je održao javni čas muzike, rutine, duše i energije“, poručio je Pečenković.

Posebnu težinu njegovim riječima daje činjenica da dolaze od čovjeka koji je i sam izgradio respektabilnu muzičku karijeru. Igor Pečenković važi za jednog od najpoznatijih bihaćkih bubnjara mlađe generacije, a tokom godina sarađivao je sa brojnim poznatim muzičkim imenima i nastupao na velikim regionalnim pozornicama.

Istovremeno, Igor je sin rahmetli Zlatka Pečenkovića, legendarnog bihaćkog muzičara i bubnjara, člana kultne grupe Okus meda, koji je svoj život posvetio muzici. Zlatko Pečenković ostavio je neizbrisiv trag na muzičkoj sceni Bihaća i šire, a tokom karijere bio je prateći bubnjar velikim imenima regionalne muzičke scene, među kojima su Halid Bešlić, Alen Islamović, Željko Bebek i brojni drugi.

Upravo zbog toga pohvale koje je Igor uputio Adnanu Busuladžiću imaju dodatnu vrijednost. Dolaze od čovjeka koji je odrastao uz muziku, koji poznaje zahtjeve velikih scena i koji vrlo dobro zna koliko znanja, iskustva i autoriteta je potrebno da bi neko bio među najzapaženijim muzičarima jednog ovakvog spektakla.

Dok region govori o Dini Merlinu i koncertu koji je okupio desetine hiljada ljudi, sve više Bišćana ističe upravo Adnana Busuladžića kao čovjeka zbog kojeg je njihov grad imao poseban razlog za ponos. A kako je to sažeo Igor Pečenković u jednoj rečenici:

„Merlinu svaka čast na spektaklu, ali Ado Busola je prva priča sinoćnjeg Koševa.“

1.225
prije 32 minuta