Naslovnica Blog Stranica 811

20+ psića u istovremeno urnebesnim i preslatkim situacijama koji će vam doći kao melem na ovaj dan

Smatramo da je najbolja stvar za okrepljenje raspoloženja provesti solidnih petnaest minuta u igri i maženju s desetak psića.

No, budući da to možda nije praktično za svakoga, naš drugi favorit je gledanje slatkih fotografija psića i osjećaj da se svi naši problemi tope.

Zato vam donosimo ovu galeriju i nadamo se da smo vam uspjeli skratiti vrijeme do kraja radnog dana i početka vikenda!

(index.hr)

Netko je na auto zalijepio urnebesnu i samokritičnu poruku, fotka je ubrzo postala hit na Fejsu

Foto: Facebook

Na popularnoj Facebook stranici Prometne zgodne i nezgode podijelili su fotografiju poruke na jednom automobilu.

Vozač ili vozačica zalijepili su poprilično smiješnu, ali i samokritičnu poruku koja je nasmijala pratitelje stranice.

Vlasnik vozila je na auto zalijepio “Moja vožnja i mene plaši”.

(index.hr)

Regijom kruži suludi prizor s jedne željezničke pruge, ovo je istovremeno smiješno i tužno

Stanje željezničke infrastrukture na Balkanu savršeno je sumirano u ovom tragikomičnom prizoru.

(index.hr)

Čudna pojava na ekranu jednog bankomata zbunila je brojne korisnike, odmah ćete vidjeti zašto

Netko je na Redditu podijelio čudan prizor koji ga je dočekao kad je došao na bankomat svoje banke.

Ista je situacija zatekla i brojne druge korisnike koji su ostali prilično zatečeni viđenim.

(index.hr)

Ljubomorna žena napisala je poruku na auto muževe ljubavnice, fotka je odmah postala hit

Netko je snimio i na društvenim mrežama podijelio fotku bizarnog natpisa koji je osvanuo na nečijem automobilu.

Za pretpostaviti je da je autorica ljubomorna supruga jednog po svemu sudeći nevjernog gospodina…

(index.hr)

Prizor s jedne benzinske nasmijao ljude, sve će vam biti jasno kad vidite što je izveo ovaj vozač

Foto: Reddit

Ljude na Redditu je nasmijao prizor s jedne benzinske.

Naime, vozač automobila na snimci je napunio rezervoar, ali je zaboravio izvaditi crijevo i pokušao se odvesti.

To, očekivano, nije baš dobro prošlo…

Pay attention at the pump…remove the gas nozzle.
by u/_Adrena1ine_ in IdiotsInCars

Netko je u jednom selu na Balkanu snimio skroz sumanut prizor, fotka je odmah postala hit u regiji

Društvenim mrežama ovih dana kruži fotka dvojice mladića koji su svojom pomalo čudnom idejom izazvali podijeljene reakcije.

Jednima je prizor simpa i smiješan, dok drugi smatraju da samo izazivaju nesreću.

(index.hr)

Ministar sigurnosti BiH Nenad Nešić posjetio Unsko – sanski kanton

Ministar sigurnosti BiH, Nenad Nešić, direktor Službe za poslove sa strancima Žarko Laketa i premijer USK Mustafa Ružnić o migrantskoj situaciji u BiH.

Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Nenad Nešić i direktor Službe za poslove sa strancima Žarko Laketa boravili su u prvoj posjeti Bihaću gdje su se sastali sa premijerom Unsko-sanskog kantona Mustafom Ružnićem.
Na sastanku, kojem su bili prisutni i ministar unutrašnjih poslova USK Božidar Živko, v.d. komesara Jusuf Mešić i gradonačelnik Bihaća Elvedin Sedić, razgovaralo se o trenutnoj situaciji u oblasti sigurnosti i migracija.

Sudionici sastanka istakli su opredjeljenost za uspostavljanje jake koordinacije i saradnje svih nivoa vlasti u ovoj oblasti kako bi se garantovalo poštovanje ljudskih prava za osobe u pokretu ali i stabilnost sigurnosne situacije u našoj zemlji.

Premijer Ružnić istaknuo je da Unsko-sanski kanton, koji je proteklih godina nosio najviše tereta u migrantskoj krizi, zastupa stav jačanja sistema upravljanja migracijama kroz jaku koordinaciju svih nadležnih institucija u BiH u kojoj Ministarstvo sigurnosti Bosne i Hercegovine ima vodeću ulogu.

Ministar Nešić, koji je danas obišao i prihvatni centar za migrante na Lipi kod Bihaća, kazao je da je migrantska situacija u BiH pod kontrolom te da će se, u saradnji sa predstavnicima svih nivoa vlasti, dalje upravljati migrantskim tokovima kao i da su sigurnost i prava građana BiH na prvom mjestu.

– Nema bojazni za bezbjednost građana Bihaća, USK i BiH u cjelini. Bosna i Hercegovina će poštivati potpisane međunarodne ugovore jer od tog zavisi i bezvizni režim za građane BiH ali sve što se bude radilo biće u skladu je sa zakonima BiH, kazao je Nešić.

Delegacija Grada Bihaća prisustvovala svečanoj sjednici županijske skupštine

Povodom 30. godišnjice od osnivanja Zadarske županije, delegacija Grada Bihaća prisustvovala je današnjoj svečanoj sjednici županijske skupštine.

Tom prilikom, županu Božidaru Longinu je uručen simboličan poklon ispred grada Bihaća i Bišćana.

Također, delegacija Gradske uprave Bihaća imala je priliku susresti se sa zastupnicom u Hrvatskom saboru, rođenom Bišćankom Vesnom Sabolić.

Želimo iskoristiti ovaj trenutak da svim stanovnicima Zadarske županije poželimo sretan Dan županije.

Najavljeno poskupljenje vode u Bihaću, JP Vodovod u finansijskim problemima

Zbog sve većih poskupljenja i rasta cijena, veliki broj građana Bosne i Hercegovine živi na rubu egzistencije. Njihovi su prihodi nedovoljni i za pokrivanje osnovnih troškova, a svako novo poskupljenje za njih je novi udarac. U Bihaću je posljednjih dana aktuelna priča o poskupljenju vode za gotovo 30 feninga, što je za većinu – neprihvatljivo.

U Bihaćkom vodovodu suočili su se s finansijskim problemima, međutim, kako kaže direktor Mirsad Merdanić, stanje nije nepopravljivo. Rješenje je povećanje cijene vode, koja se, prema njegovim riječima, nije mijenjala od 2011. godine.

„Ne možemo zadržati cijenu usluga jer su svi vodomaterijali, električna energija, gorivo, sve što je potrebno da bi naši građani dobili kontinuiranu isporuku vode za piće u svoj stan, poslovni prostor, iziskuje mnogo veće troškove od onih iz 2011“, kaže Mirsad Merdanić, direktor JP Vodovod Bihać.

Novi prihodi bi bili iskorišteni za pokrivanje nedostataka, povećanje plate radnicima, ali i modernizaciju opreme. Stavovi građana su podijeljenji:

„Ova država ne radi ništa po tome i ono što urade to oduzmu. Ništa drugo. Povećaju penziju, sutradan sve poskupjelo.“

„Stanovništvo će ispaštati, ali sve poskupljuje. Ako oni ne mogu opravdati onu nisku cijenu, šta će, ako idu s gubitkom, nešto moraju uraditi.“

O poskupljenju vode za oko 30 feninga raspravljalo se i na sjednici Gradskog vijeća Bihaća – no ovaj prijedlog nije dobio podršku. Opozicija je jasnog stava, odgovori na njihova pitanja nisu zadovoljavajući.

„Kao opozicija jesmo odgovorni i naravno da smo tražili da nam direktor JKP i gradonačelnik objasne zašto poskupljenje, po kojoj osnovi, koji su parametri poskupljenja i koliko to za prosječnu porodicu znači u smislu kada je račun u pitanju. Ljudi su jako osjetljivi kad je u pitanju poskupljenje cijena, posebno u ovim uvjetima gdje imate abnormalno poskupljenje generalno svih cijena“, kaže Adnan Habibija, predsjednik GO SDP.

Prema riječima direktora Vodovoda, prijedlog će ponovo biti dostavljen Vijeću na glasanje u nešto jednostavnijoj i bolje objašnjenoj verziji. A dok se o poskupljenju vode odlučuje, građani su saglasni – živjet će onako kako mogu i moraju.

federalna.ba

BISCANI.NET STUDIO
Pretplatite se BESPLATNO na naš YouTube kanal

Emisije, intervjui, podcasti i video priče iz Bihaća i Unsko-sanskog kantona.

🎁 BESPLATNO
PRETPLATI SE BESPLATNO