U prvom meču četvrtine finala Kupa naše zemlje snage su odmjerili NK Jedinstvo Bihać i HŠK Zrinjski.

Svakako da su Plemići bili apsolutni favoriti, a na kraju je završilo 1:0 za goste, uz kvalitetan otpor federalnog prvoligaša koji je nekada igrao Premijer ligu, no već godinama vodi teške bitke za opstanak u Prvoj ligi FBiH.

Nakon prvog dijela tek jedan pogodak po veoma teškom terenu. Prvu šansu imao je za goste Mulahusejnović, ali loše je šutirao. Zrinjski je imao veći posjed, pokušao doći do gola Jedinstva, no težak teren bio je najveća prepreka.

Pritisak Plemića bio je sve veći pred kraj prvog dijela, ali veliku šansu za Jedinstvo vidjeli smo u 41. minuti nakon kornera. Jusić ubacuje, Karačić je krenuo pa stao, a lopta pogađa Kojića i ide pored gola.

Zrinjski je to odmah kaznio. Gužva nakon kornera, lopta se odbija do Aldina Hrvanovića i on lopta posprema u mrežu. Nakon toga Mulahusejnović sjajno šutira, ali prečka je spasila Jedinstvo.

U nastavku otvoren meč, Jedinstvo je krenulo nešto hrabrije, pa je sudija Antonio Tomić svirao jedanaesterac za domaće zbog igranja rukom Zlomislića.

U 89. minuti korner za domaće, gužva, opet su domaći traži penal, no sudija Tomić je pokazao na novi korner. Jusić je izveo korner, ali odmah je sviran i faul u napadu.

Ostalo je 1:0 i Zrinjski ima sada još veće šanse za prolaz dalje u Kupu naše zemlje. Treba istaći i kvalitetnu posjetu, te sjajnu atmosferu na tribinama, a prisutni su bili i gostujući navijači.

Revanš meč se igra za 14 dana, a već za vikend Zrinjski u 21. kolu Wwin lige gostuje kod FK Sloga Doboj. Jedinstvo u drugi dio sezone ulazi 09.03. susretom sa BFK Simm Bau u gostima.