Premijer USK Husein Rošić, u svojstvu komandanta Kantonalnog štaba Civilne zaštite, sazvao je danas u Bihaću, vanrednu sjednicu štaba kako bi se utvrdilo stanje na području Unsko- sanskog kantona nakon vremenskih nepogoda.
Stanje je danas je nešto bolje, ali usljed jakog vjetra koji je puhao prethodna dva dana na velikom broju objekata pričinjena je materijalna šteta u gradovima Bihać i Cazin, te općinama: Bosanska Krupa, Velika Kladuša i Sanski Most dok općine: Bužim, Bosanski Petrovac i Ključ nisu prijavile štetu, informisao je Muharem Kartal, direktor Kantonalne uprave Civilne zaštite USK.
Nakon podrške Zmajevima u Zagrebu: Bihać u srijedu organizuje gledanje utakmice Hrvatska – Engleska
2
Bivšem ministru Murisu Halkiću izrečena godina zatvora
3
Bišćanin Ian Bulić osvojio prvo mjesto na takmičenju u SAD-u

Stanje prirodne nesreće proglasila je za sad jedino općina Bosanska Krupa, te je mr.Rošić zadužio Kantonalnu upravu CZ da, po hitnom postupku, kontaktira nadležne u općinama kako bi dostavili zahtjeve za interventnu pomoć da bi sredstva u iznosu od 20 000 KM mogla biti odmah prebačena za hitne intervencije, dok ne bude završena procjena šteta po prijavama.
Premijer Rošić, jutros je sazvao i vanrednu sjednicu Vlade Kantona kako bi hitno donijeli odluke o dodjeli sredstava za sanaciju 17 školskih objekata na području USK koje su pretrpjeli materijalnu štetu.












