Jedinstveno sportsko natjecanje „Grand Prix BiH“ u kick boxingu za kadete, juniore i seniore jučer je održano u Kulturno-sportskom centru Ilidža, uz veliki broj sportskih radnika i posjetitelja koji su pokazali veliki interes za ovaj događaj.

Na ovom turniru koji je organizirala kick boxing akademija „Ilidža“ pod pokroviteljstvom Općine Ilidža i Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo je sudjelovao 71 klub iz sedam zemalja – BiH, Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Austrije i drugih, te više od 500 sudionika.

KBS FFAVORIT BH iz Bihaća su predstavili četri takmičara u disciplini “low kick” osvojivši isto toliko medalja.

Rasim Alunović – 71 kg bronza
Adil Ćenanović – 67 kg bronza
Amra Okugić – 56 kg srebro
Ema Bajrić -60 kg zlato

Ema je u polufinalu jednoglasnom sudijskom odlukom pobjedila Fatimu Kurdić iz kickboxing akademije Ilidža dok je u finalu takođe jednoglasno savladala Dženetu Ljubijankić iz Kbs Zino iz Bihaća što je bilo dovoljno da osvoji pehar za najbolju juniorku na turniru u disciplini low kick.

Mlada Bišćanka (16god) uspjela je i na ovom turniru pokazati da je talenat čije vrijeme tek dolazi, a činjenica da se bori u uzrasnoj kategoriji starijih juniorki (do 19 god.) dovoljno govori o hrabrosti i odlučnosti ove mlade sportašice da ove godine uđe u juniorsku kickboxing reprezentaciju BiH.