Posljednju utakmicu u okviru 17. kola Prve lige FBiH u Bihaću su odigrale ekipe Jedinstva i Slobode iz Tuzle. Pobjedu od 2:1 ostvarili su gosti.

Gosti iz Tuzle su, obzirom na stanje na tabeli, bili favoriti uoči ove utakmice, ali naravno očekivala se i velika borba domaćina.

Prva prilika viđena je u 6. minuti. U šansi su bili domaći, ali je Erić odbranio udarac jednog fudbalera Jedinstva.

Velika prilika u 12. minuti za Slobodu. Slaba reakcija odbrane Jedinstva, ali ne koriste Tuzlaci ovaj poklon.

Tri minute kasnije velika šansa i za Jedinstvo. Nakon velike borbe na desnoj strani dobar udarac jednog domaćeg fudbalera, ali lopta ide malo pored stative.

Mogli su domaći do vodstva u 20. minuti. Erić je napravio grešku, ali to igrači Jedinstva nisu iskoristili.

Do vodstva je Sloboda došla u 43. minuti nakon velike greške domaće golmana kojem je ispala lopta. Sve to je pratio Kalesić koji je postigao gol za vodstvo Tuzlaka.

Vrijedi dodati i to da su domaći igrači nekoliko puta u toku prvog poluvremena protestovali kod glavnog sudije, a posebno je to bilo nekoliko minuta prije nego što su primili gol, kada su tražili penal, ali se sudija nije oglasio.

Domaći igrači su dosta bolje ušli u drugo poluvrijeme i bilo je jasno da su krenuli po poravnanje.

Upravo to se desilo u 58. minuti kada je Smailović postigao prelijep pogodak za poravnanje.

Do novog vodstva Tuzlaci su stigli u 73. minuti utakmice. Nakon gužve pred golom Jedinstva ponovo se najbolje snašao Kalesić koji postiže svoj drugi gol na ovom susretu.